Buty SIDI z miłości do wolności i prędkości

2016-04-20
Słysząc "obuwie motocyklowe" i "Włochy" możemy mieć tylko jedno skojarzenie - marka SIDI. Główną siłą dowodzącą SIDI jest Dino Signori, dziś już przeszło osiemdziesięcioletni twórca marki z północno-włoskiego Maser. Od jego inicjałów została utworzona nazwa, równie prosta jak logo - wir, symbolizujący ruch i siłę.

Signorii rozpoczął swój warsztat rzemieślniczy od obuwia sportowego. Teraz po pięćdziesięciu latach jest liderem branży motocyklowej i rowerowej. Jak SIDI dorobiło się sukcesu? Dzięki pasji, wiedzy oraz bilansowi pomiędzy tradycją i innowacją, a także intuicyjnej wiedzy o biznesie.
Włoska marka przedstawia swoje buty, jako wysoce techniczne, komfortowe i niezawodne - gwarantując ich, jakość. Nie ma metek z "made in China". Motocykliści mogą wybierać spośród 50 modeli typu: sportowego, turystycznego, miejskiego, offroad i dedykowanego specjalnie dla kobiet.

Od produkcji pierwszych modeli po dziś dzień widać wielką konstruktorską ewolucję. Projektanci i użytkownicy często podkreślają zalety wymiennych części: systemów zapięć, sliderów, podeszw oraz płytkowych wzmocnień goleni, kostek, łydek.


Dzięki wykorzystaniu techniki, żadnemu z modeli nie brakuje mocnych stron. Wystarczy jedno spojrzenie, żeby zauważyć wysoką, jakość wykonania. Zastosowanie microfibry, siatki teflonowej, gore-texu, skóry, rain-texu (tkaniny wiatro i wodoodpornej) oraz Cambrelle (podeszwy z poliamidowego włókna dwuskładnikowego, szybko odprowadzającego wilgoć) systemów wentylacji i systemów Flex gdzie dwa pierścienie spinają podeszwę z podbiciem buta aby stopa układała się jak najbardziej naturalnie, wyniosło na szczytu popularności modele takie jak: Vertigo, Vortice, Mag, Cobra, Adventure, Armada oraz Crossfire 2.

Długo by można wymieniać wszystkie atuty, ale fakt że SIDI wybierają mistrzowie świata MotoGP, Moto2, Extreme-Enduro oraz mistrzynie WMX jest bardzo mocnym argumentem na wybór akurat tej marki.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel