Czy warto zainwestować w osłony silnika?

2017-02-22
Czy warto zainwestować w osłony silnika?Producenci coraz częściej zaskakują nas ciekawszymi rozwiązaniami w najnowszych crossach, które powodują wzrost ceny naszych wspaniałych dwóch kółek.
Nie oszukujmy się: to hobby nie należy do tanich, wręcz przeciwnie, ale każdy motocyklista szczerze kocha swój motocykl.
Gdy już zbierze się odpowiednią kwotę na swe wymarzone dwa kółka, trzeba się zastanowić i odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania:
  • Czy to wszystko?
  • Mam tylko wymieniać olej?
  • Wymieniać opony?
  • Wymieniać akumulator?
  • Wymieniać uszkodzone części? 

Odniosę się do ostatniego pytania: Wymieniać uszkodzone części. Nikt nie chce tego robić, szczególnie, jeżeli dotyczy to silnika. Automatycznie nasz portfel zwęża się o kilka milimetrów. A gdyby tak go zabezpieczyć? Zwykłą, ale mocną, dobrze wykonaną i nieźle wyglądającą osłoną silnika? Od razu uprzedzę pytanie w stylu: „Ale one kosztują kilkaset złotych, a jeżdżę ostrożnie, więc po co mi osłona?” Przedstawię to na prostym przykładzie. Mnóstwo ludzi ma smartfony, na które zakładają etui i folię lub szkło hartowane.

Mógłbym teraz do tych wszystkich osób, które zadają sobie takie pytanie powiedzieć „Po co komuś etui lub folia, skoro nie planuje nim rzucać i przybijać gwoździ?”. Idąc tą drogą porównajcie sobie ile kosztuje folia i etui w stosunku do ceny smartfona, a ile osłona silnika w stosunku do ceny motocykla. Prawda, że wychodzi podobnie?


Za kilka stówek nie narażamy się na potężne koszty napraw i zwiększamy żywotność naszego silnika, a jeżeli patrzeć od strony estetycznej to nasz cylindrowiec będzie dłużej czysty, a kamienie nie powchodzą tam, gdzie nie trzeba.

W naszej ofercie posiadamy osłony do bardzo dużej ilości krosów. Są aluminiowe, polietylenowe czy nawet świetnie wyglądające osłony karbonowe.

Wszystkie dostępne osłony w linku poniżej.

OSŁONY


Jeżeli miałbyś problem ze znalezieniem osłony na swój motocykl, napisz do nas! Na pewno znajdziemy coś dla Ciebie!
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel