Jakie buty wybrać do jazdy na motocyklu Enduro Cross?

2017-11-15


Podczas jazdy na motorze potrzebujemy wygodnego i bezpiecznego buta - ten temat był już poruszany wielokrotnie. Dobrze żeby buty do jazdy w enduro były w miarę sztywne, powinny mieć twardą podeszwę, warto też zwrócić uwagę na ich nieprzemakalność - różnie to bywa w potokach.


Fajnie żeby but który często kosztuje sporo więcej niż 1000 zł mógł nam posłużyć przez kilka sezonów dlatego na etapie zakupu warto dowiedzieć się czy istnieje możliwość zakupu i wymiany zużywających się elementów takich jak paski, protektory oraz - co najważniejsze - podeszwy.

W mojej przygodzie z Enduro przerobiłem kilka par butów, z reguły starczały na ok. 100 mh jazdy, po tym czasie podnóżek zaczynał się wbijać w nogę. Na butach raczej nigdy nie oszczędzałem były to wysokie modele Fox, Gearne, TCX i Sidi niezależnie od producenta zawsze pojawiał się problem z podeszwą. Niby można było ją kupić i pojechać do szewca ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Kiedy w podeszwie zrobiła się dziura akurat nigdzie nie była dostępna, następnym razem żaden szewc nie chciał się podjąć jej wymiany.Aż znalazłem Sidi Crossfire SRS. Nie wiadomo z jakiego powodu utarło się, że te buty dedykowane są do Super Moto, a to nie prawda. To w 100% buty przeznaczone do lasu, mają absolutnie wszystko, co powinny mieć wymarzone buty do jazdy w Enduro/Cross. Ale co najważniejsze mnie przekonała podeszwa, z jej wymianą poradzi sobie moja 6 letnia a córka, a powiedzieć że to dziecinne proste, to jak nic nie powiedzieć. Trzask-prask, kilka klipsów i po robocie, podeszwa kosztuje rozsądne pieniądze, można ją zawczasu kupić i cieszyć się jazdą bez niespodzianek że podnóżek potarga nam skarpetki.


Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel