TOP Jaki kask wybrać do 500zł?

2017-02-24
TOP Jaki kask wybrać do 500zł?

Czas na nowy kask? A może dopiero zaczynasz przygodę z motocyklami cross i potrzebujesz dobrego kasku?

Trafiając na ten artykuł zepewne poszukujesz niedrogiego, ale bezpiecznego kasku w teren. Nie będziemy Cię oszukiwać, nie masz za dużego wyboru ale mamy nadzieję, że pomożemy Ci wybrać jak najlepszy kask.

Pod uwagę weźmiemy podstawowe wersje kolorystyczne, ponieważ wygląd to część gustu, a sam kask niczym się nie różni poza malowaniem ;). Zatem, przedstawimy Ci przykłady trzech kasków które naszym zdaniem, są idealnym wyborem na rozpoczęcie swojej przygody z enduro.

Kask Fly Raicing Kinectic

Fly Racing Kinectic

Na pierwszy ogień, najtańszy z tego zestawienia kask, amerykańskiej marki Fly Racing. Kask wykonany został z wytrzymałej mieszanki polimerów, niestety docelowo tylko w jednym rozmiarze skorupy. Jak to w przypadku markowych kasków, kask posiada wymienną wyściółkę przystosowaną do prania, a także zapięcie typu "DD" - najbezpieczniejsze zapięcie. Dostępny jest w kilku malowaniach, wszystkie w tej samej cenie.

Zalety

+ zapęcie typu "DD"

+ atrakcyjne malowania

+ niska cena

Wady

- jeden rozmiar skorupy

- waga ~1500g

Kask dotępny na naszym sklepie w cenie 379zł

Progrip PG3191

Kolejnym kaskiem w tym zestawieniu jest Progrip PG3191. Jest to kask na crossa idealnie dopasowany do użytkowania wraz z ochraniaczami Neck Brace, a otwory wentylacyjne zapewniają optymalny przewiew podczas jazdy nawet w ciężkim terenie. Wykonany z Composite ABS, który zapewnia solidną ochronę podczas upadku, czy uderzenia gałęzi. Dodatkowo regulowany, duży daszek ochroni Cię nie tylko przed błotem i słońcem ale także przed gałęziami które możesz napotkać w gęstym lesie.

Zalety

+ stosunek ceny do jakości

+ zapięcie typu "DD"

+ kompatybilny z Neck Brace

+ design

+ waga ~1300g

Wady

- kolorystyka

- waga ~1500g

Kask dotępny na naszym sklepie w cenie 455,05zł PROMOCJA!

Kask Progrip pg3191
Kask Airoh Switch Black Matt

Airoh Switch

Ostatnim naszym typem, jest kask włoskiej firmy Airoh. Najnowszy model, wykonany z tworzyw sztucznych (H.R.T). Wnętrzne z oddychającego materiału, oczywiście z możliwością wyprania. Jest to idealny przykład kaksu offroadowego. Młodszy brat Airoha Twist, nie odbiega od niego jakościowo. Posiada wszystko co powinien posiadać pełnoprawny zawodowy kask, regulowany daszek, wyjmowane wnętrze i idealną wentylacje. Naszym zdaniem jest to najlepszy wybór w kwocie do 500zł.

Zalety

+ zapęcie typu "DD"

+ regulowany daszek

+ wysoki stosunek jakości do ceny

+ waga ~1270g

Wady

- malowania w różnych cenach

Kask dotępny na naszym sklepie w cenie 499zł

Podsumowanie

Jaki kask do 500zł?

Przy tak określonej kwocie, decyzja dotycząca kasku nie jest łatwa. Nasz wybór padł na Arioha, nawet w podstawowym kolorze czarnym prezentuje się świetnie, a jakoś wykonania oraz normy bezpieczeństwa są na bardzo wysokim poziomie. Powoli, ale dużymi krokami nadciągają kaski THOR Sector które mogą być lepszym wyborem, co prawda cena za te kaski to 549zł, ale jest taka sama jak cena Airoha z "lepszym" malowaniem.

Mamy nadzieje, że rozwinęło to wasze wątpliwości dotyczące wyboru kasku. Wszystkie modele dostępne są u nas w sklepie internetowym. W kolejnych artykułach opiszemy kolejne progi kwotowe, oraz proponowane przez nas kaski.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel